ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان در نشست بررسی طرح «ارتقاء کارآیی انرژی و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر» بهینه ‎سازی مصرف انرژی مورد بررسی قرار گرفت.
بازنگری در الگوی مصرف؛ سبد انرژی‌های تجدیدپذیر متنوع می‌شود

در نشست بررسی طرح «ارتقاء کارآیی انرژی و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر» بهینه ‎سازی مصرف انرژی مورد بررسی قرار گرفت.

این بار ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میزبان اعضای کمیسیون انرژی مجلس بود تا بتواند برای اجرایی کردن این طرح اثرگذار در آینده کشور اهرم هایی قانونی و اجرایی در دست داشته باشد. در این طرح تاکید شده است که با وجود سیاست های کلی و قوانین متعدد برای الزام به افزایش بهره وری حوزه انرژی، کاهش مصرف انرژی و توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، باز هم این هدف محقق نشده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برگزار و توانمندی های شرکت های دانش بنیان به نمایش درآمد.
دستاورد دانش‌بنیان‌های فعال پتروشیمی در کیش به نمایش درآمد؛ توانمندی فناوران به صنایع معرفی شد

با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برگزار و توانمندی های شرکت های دانش بنیان به نمایش درآمد.

دستاورد دانش بنیان های فعال پتروشیمی در کیش به نمایش درآمد؛ توانمندی فناوران به صنایع معرفی شد. با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برگزار و توانمندی های شرکت های دانش بنیان به نمایش درآمد. دستاوردهای قابل توجه دوره نخست «نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی»، متولیان این رویداد را به برگزاری دومین دوره آن با مشارکت بازیگران این عرصه ترغیب کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان فناور و شتاب‌دهنده‌های حوزه آب و انرژی و شبکه‌سازی میان اجزای اصلی زیست‌بوم فناوری در حوزه آب و انرژی در صنعت پتروشیمی
حضور ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی در دومین نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان فناور و شتاب‌دهنده‌های حوزه آب و انرژی و شبکه‌سازی میان اجزای اصلی زیست‌بوم فناوری در حوزه آب و انرژی در صنعت پتروشیمی

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان واقعی شدن قیمت انرژی به عوامل مختلفی بستگی دارد. هدفی که آینده صنایع بزرگ ارتباط مستقیمی به تحقق آن دارد.
توانمندی فناوران به مدیریت یارانه‌های انرژی کمک می‌کند و قیمت‌ها به سمت واقعی شدن می‌رود

واقعی شدن قیمت انرژی به عوامل مختلفی بستگی دارد. هدفی که آینده صنایع بزرگ ارتباط مستقیمی به تحقق آن دارد.

ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از نهادهایی است که برای مدیریت صحیح یارانه های انرژی پیشگام شده است و این کار را در قالب یکی از پروژه های مهم خود دنبال می کند. در طرح جامع مورد حمایت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه هایی برای تحقق هدف واقعی شدن قیمت انرژی در کشور ارائه شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  فراخوان جذب و ثبت نام شرکت های دانش بنیان در دومین نمایشگاه همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی
امکان حضور شرکت های دانش بنیان حوزه پتروشیمی در ارائه توامندی ها و دستاوردهای آنها فراهم گردید

فراخوان جذب و ثبت نام شرکت های دانش بنیان در دومین نمایشگاه همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی، از حضور شرکت های دانش بنیان علاقمند در دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی حمایت خواهد کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، با مشارکت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی در حال برگزاری است.
شکست تحریم‌های نفتی؛ دستاوردهای حوزه نفت و گاز به نمایش درآمد

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، با مشارکت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی در حال برگزاری است.

رویداد بزرگ نوآورانه نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه، كه سالانه با حضور جمع كثیری از شركت های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می شود، شاهد حضور پر رنگ شرکت های فناور و دانش بنیان بود.نمایندگان، چندین شتابدهنده تخصصی حوزه انرژی نیز برای عرضه خدمات شتابدهی و پیش شتابدهی در پاویون ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی، حضور یافتند و غرفه اختصاصی خود را راه اندازی کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رویداد شناسایی نیازهای فناورانه اولویت‌دار وزارت نفت با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی برگزار می‌شود.
از استارتاپ‌ها برای پاسخ به نیازهای فناورانه صنعت نفت حمایت می‌شود

رویداد شناسایی نیازهای فناورانه اولویت‌دار وزارت نفت با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی برگزار می‌شود.

بر این اساس، ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این رویداد را مورد حمایت قرار داده است، تا کلیه شرکت های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، طرح های نوآرانه خود را برای جذب حمایت و سرمایه در این بستر عرضه کنند. رویداد شناسایی نیازهای فناورانه اولویت دار وزارت نفت، از 3 تا 6 بهمن ماه برگزار می شود.

//isti.ir/X5o7